Voleybol Plus

Metin Görgün: VakıfBank favoriydi, rahat kazandı

İlk sözüm salon böyle bir maçta nasıl dolmaz. Federasyon dahil voleybol ailesinin bütün paydaşları seyirciyi salona getirmenin yollarını bulmaya davet ediyorum. Hedef maçlar seçilerek özel çalışmalarla başlayabiliriz.

Maça gelince; Galatasaray, pasör olarak boylu poslu Nursevil’i tercih ederek başladığı ilk sette mücadelenin içinde kalmayı başardı. Ancak orta oyuncuları Jackson ve Aslı’yı hücumda hiç düşünmeyince ikinci setteki fark ortaya çıktı. Oysa ki Hande’nin pasör çaprazında kolay top öldürmesinin yolu ortadan da hücum ederek karşıdaki uzun orta oyuncuları meşgul etmekten geçiyor. Meryem’in oynadığı pozisyonlarda daha çok katkı vermesini beklerdim. Çağla oyundayken en azından ortadan hücum etmeye çalıştı. Galatasaray Leys’le bir kişi eksik oynuyor. Cansu elinden geleni yapanlardan. Böyle maçlarda iyi bir şey bulmak zordur. Ama Libero Gizem tek direnen oyuncuydu. Çok formda gördüm.

VakıfBank bu maçın favorisi olarak çok iyi oynadığı maçı rahat kazandı. İki uzun Zehra ve Kübra’nın ortadan nerdeyse blokta her topa değmeleri VakıfBank’ın işini kolaylaştırdı. Guidetti resmen Kelsey’i çok iyi bir smaçör yaptı. Hücumda özgüveni üst noktada takıma çok katkı sağlıyor. Zhu bu maçta çok yukarlardaydı. Hücumda böyle bir kapasite seyir zevkini çok arttırıyor. Çok formda. Pasör Cansu neden bu kadar az ortadan oynar anlamıyorum. Hazır çok formsuz ve kötü gününde bir Lonneke var, at ortaya. Galatasaray’ın zaten direnci yoktu ama çok daha önce havlu atardı. Ben Guidetti’nin ilk defa iyi oynamayan Lonneke’ye kenarda Ebrar varken bu kadar tahammül ettiğine şahit oluyorum. Beklenen mücadele olmasa da Burhan Felek’te maç seyretmek çok güzeldi.

İlgili Haberler

Murat Yücekök: Ortaya karışık

admin

Burcu Hakyemez Dal: Eczacıbaşı blokları ve defanslarıyla fark yarattı

admin

Elenora Lo Bianco

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası