Voleybol Plus

Kadın sporculardan 8 Mart mesajı

Türk sporunda, branşlarının önde gelen kadın sporcu ve yöneticileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “şiddetin bitmesi ve başarıya inanmaları” mesajları verdi. Sporda başarıyla ilklere imza atan kadın sporcularla yöneticiler, video mesajla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadın sporcular, başarı dileklerinin yanı sıra “kadına şiddete hayır” mesajı da paylaştı.

İstenilen başarıya kadınların da ulaşabileceğine vurgu yapan sporcular ve yöneticilerin, verdikleri mesajlar şöyle:

Zeynep Gül Ene (A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri): “Sen kadınsın, anlamazsın, yapamazsın diyenlere sakın inanma, kendi içindeki güce inan. Birsen yaptıysa, Şaziye, Işıl yaptıysa, sen de yapabilirsin.”

Didem Akın (Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Menajeri): “Eşitliğin, özgürlüğün, mutluluğun bol olduğu bir yaşam diliyorum.”

Neslihan Demir Güler (Voleybolcu / Eczacıbaşı VitrA): “Türk kadınının gücünü dünya platformunda göstermekten gurur duyuyorum.”

Çağla Büyükakçay (Milli tenisçi): “Dünya arenasında bir Türk kadınını temsil etmekten gurur duyuyorum.”

Çiçek Güney (Milli rallici ve snowboardcu): “Önce kendinizi sevin ve kendinize güvenin.”

Nazmiye Muslu Muratlı (Paralimpik şampiyon halterci): “Ben bir milli halterci olarak dünyaları kaldırıyorum, sizler neden yapmayasınız? Her kadının muhakkak bir becerisi var, buna kalpten yürekten inanıyorum. Sizler de inanın.”

Nur Tatar (Milli tekvandocu): “Kadına şiddet olaylarının bir an önce sona ermesi ve kadın-erkek demeden, birbirimize insanca davrandığımız huzurlu bir dünya dileğiyle tüm kadınların, bu güzel gününü kutluyorum.”

Kübra Dağlı (Milli karateci): “Bayrağımızı dalgalandırmak ve milletimizi onurlandırmak adına biz kadınların yapamayacağı hiçbir şey yok. Biz istersek her şey mümkün olabilir.”

Nilay Özdemir (Voleybolcu / Eczacıbaşı VitrA): “Kadınların hak ettiği saygıyı görüp, hak ettikleri özgürlüğe kavuşmasını diliyorum.”

Hande Baladın (Voleybolcu / Eczacıbaşı VitrA): “Kadınların başaramayacağı şey yok. Türk kadınını dünya arenasında temsil etmekten gurur duyuyorum.”

Yasemin Adar (Milli güreşçi): “Türk kadınlarını ve Türkiye’yi dünyada temsil etmekten gurur duyuyorum.”

Melis Gürkaynak (Voleybolcu / VakıfBank): “Bir sporcu olarak Türk kadınının azmini ve mücadeleci kimliğini sahaya yansıtmaktan gurur duyuyorum.”

Öte yandan Fenerbahçeli basketbolcu Birsel Vardarlı Demirmen, milli güreşçi Bediha Gün de sporda Türk kadınını temsil etmekten gurur duydukları mesajını paylaştı.

İlgili Haberler

Regan Hood Samsun Anakent’te

admin

Kuzeyboru deplasmanda kazandı

admin

Gökhan Gökgöz Milliyet’e konuştu:”Başarıya aç bir takımız.”

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası