Voleybol Plus

Jüri Özel Ödülü Eczacıbaşı VitrA’nın

Milliyet Gazetesi tarafından 1954 yılından beri düzenlenen, bu sene Gillette’in sponsorluğunda yapılan 62’nci Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni, Swiss Otel’de gerçekleştirildi.

Spor, sanat ve iş dünyasını bir araya getiren ve altı farklı kategoride spor dünyasının en iyilerinin belirlendiği ödül töreninde, Gillette Yılın Futbolcusu ödülünü Arda Turan alırken Yılın Sporcusu Ödülü ise Kenan Sofuoğlu’nun oldu.

Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Aktif Çağatay Kılıç, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Procter & Gamble Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu, Spor AŞ Genel Müdür İsmail Özbayraktar, jüri üyeleri ve ödül alacak kişiler ve çok sayıda davetli katıldı.

FİKRET BİLA: MİLLİYET’İN YILIN SPORCUSU ÖDÜLÜ, TÜRK BASININ EN ÖNEMLİ VE EN ESKİ YARIŞMASIDIR

Gecenin açılış konuşmasını yapan Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, “Milliyet’in Yılın Sporcusu Ödülü, Türk basının en önemli ve en eski yarışmasıdır. Milliyet’in kurumlaşması ve en değerli markalardan biri konumuna gelmesinde spor servisimiz katkısı çok büyüktür. Milliyet ve Milliyet spor kültürünün temel taşlarından biri de 62 yıldır aralıksız sürdürdüğümüz yılın sporcusu yarışmasının düzenlemesidir. Başta Abdi İpekçi, Namık Sevik, İslam Çupi, Necmi Tanyolaç gibi ustalarımızı bu vesileyle rahmetle anıyor, spor servisimize emeği geçen tüm meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Her alanda olduğu gibi spor alanında da ileriyi görmüş ve göstermiş olan Büyük Atatürk’ün, “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünü hatırlatmak istiyorum. En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet eden Atatürk, gelecek kuşaklar açısından sporun önemini her fırsatta ifade ve teşvik etmiştir. Atatürk’ün de ifade ettiği gibi spor her şeyden önce sağlık demektir. Spor yapmak sağlıklı yaşamayı da beraberinde getirir. Bu yönü itibariyle çocuklarımızın, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları için de en iyi yol, en iyi güvencedir. Sportif faaliyetler dostluğun, kardeşliğin, kültür zenginliğinin, bireysel ve toplumsal gelişmenin en iyi araçlarından biridir. Keza bir toplumun bir ülkenin dünyaya açılmasına, tanınmasına, turizme de büyük katkısı vardır. Türkiye artık sporun her alanında uluslararası başarılara imza atan bir konumdadır. Bu düzeye gelmemizde emeği olan spor adamlarına şükran borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle, Milliyet’in bu yılki yarışmasında ödüle layık görülen tüm sporcularımızı şimdiden kutlar, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

FATİH TERİM: MİLLİYET ÖDÜLLERİ BİR İTİCİ GÜÇ

Milliyet Gazetesi tarafından bu yıl 62’ncisi düzenlenen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’ne katılan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, ödül töreninin uzun yıllardır zirvedeki insanlara taktim edildiğini ve bir itici güç olduğunu dile getirdi.

Terim, düzenlenen gece ile alakalı olarak şu ifadeleri kullandı: ”Ülkemizin klasikleşmiş yarışmalarından veya ödüllerinden bir tanesi. Milliyet’in çok uzun yıllardır zirvedeki insanlara taktim etttiği bu itici gücün bir yenisi bu yıl. Hakikaten insanları yaptıkları iş ne olursa olsun bir sonraki işine en iyi hazırlayan şey diğer insanların veya böyle kurumların taktir etmesi çok önemli bir duygudur. O yüzden bu organizasyonu yapan Milliyet Gazetesi’ne, alaka ve ilgi gösteren okurlara buradan çok teşekkür etmek istiyorum.”

Milliyet okurlarının katılımıyla düzenlenen anket sonucunda ödül alan isimler ve ketrgorileri şu şekilde:

Yılın Sporcusu
Kenan Sofuoğlu – Motorsiklet (Dünya Supersport Şampiyonu)

Yılın Spor Adamı
Fatih Terim (Türkiye Futbol Direktörü)

Yılın Futbolcusu
Arda Turan (Barcelona)

Yılın Antrenörü
Hamza Hamzaoğlu (Bursa Spor Teknik Direktörü)

Yılın Takımı
Türkiye A Milli Futbol Takımı

Dünyada Yılın Sporcusu
Lionel Messi

GECEDE VERİLEN ÖZEL ÖDÜLLER:

Namık Sevik Ödülü

Spor Genel Müdürlüğü Tohm Projesi

Namık Sevik Onur Ödülü
Devrim Sağıroğlu

İslam Çupi Onur Ödülü
Hidayet Türkoğlu

Jüri Özel Ödülü
Eczacıbaşı Bayan Voleybol Takımı

Gillette Özel Ödülü
Taha Akgül

Venus Yılın Kadın Sporcusu Özel Ödülü
Victoria Zeynep Güneş

Vestel Gururla Yerli Özel Ödülü
Arda Turan

İlgili Haberler

Üstündağ, Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar’ı ziyaret etti

admin

2018 Kar Voleybolu takvimi açıklandı

admin

Voleybol Antrenörleri Derneği (VAD) aktif hayata geçiyor

admin

Yorum Gönder

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası