Voleybol Plus

Hande Korkut: Avrupa Kupaları’na katılmak istiyoruz

Shining Stars ‘Yıldızlı Sohbetler’ programının konuğu Tecrübeli Voleybolcu Hande Korkut oldu. Altyapıdan bu yana gelişimini anlatan Korkut, Aydın Büyükşehir Belediye ile hedeflerini de aktardı.

‘Avrupa Kupaları’na Katılmak İstiyorum’

Aydın Büyükşehir Belediyespor olarak ilk hedefimiz play-offlara kalmaktı ve onu büyük ölçüde gerçekleştirmiş durumdayız. Şu anki hedefimiz play-offlara yoğunlaşıp Avrupa Kupaları’na katılmak istiyoruz. Bütün takım arkadaşlarımın ve benim de hedefim bu şekilde. Elimden geldiğince takıma her şekilde yardımcı olmaya çalışıyorum, dışarda olsun içerde olsun. Bunu enerji ile birlikte takıma daha da hissettirip hedefimize en kısa sürede ulaşmayı hedefliyoruz. O kadar çalışıp emek veriyoruz ki
bunun da karşılığını almak istiyorum.

Voleybola başladığı yıllardan bu yana eğitime verdiği önemi de anlatan başarılı voleybolcu, bir sporcunun mutlaka diploması olması gerektiğini de dile getirdi.

‘Bir Sporcunun Elinde Mutlaka Diploması Olmalı’

Eğitim benim önceliğimdi. Voleybolu yanına nasıl katabilirim ve onunla birlikte nasıl yürütebilirim şeklinde bir düşüncem vardı. Hayatımda ilk yön verdiğim yer eğitim. Orada yapabilirim dedim. Kocaeli’nde takım da iyiydi ve kendime bir şeyler katabileceğim bir takımdı. Bir şekilde ikisini bir arada götürebilirim dedim, hem okulumu okudum hem antrenmanlarıma ve maçlarıma gittim.Bir sporcunun mutlaka elinde bir diploması olmasından yanayım. Bir yerde duruyor bile olsa onun varlığını biliyor olmak ayrı bir güven veriyor. Hepimizin yaşadığı farklı hayatlar var. Bunun güvenini biliyor olmak ayrı bir güven bırakıyor insanda.

İlgili Haberler

Kepez’de voleybol kursu

admin

Corendon Airlines’tan Fenerbahçe için “Kaptanınız Konuşuyor” temalı reklam filmi

admin

Geçmiş Olsun Sarıyer Bld. Spor

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası