Voleybol Plus

Hande Baladın: “Madalya istiyoruz”

Bugün başlayacak olan Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası öncesi Hande Baladın, VATAN’a konuştu:

“Zor bir turnuva olduğu için ilk hedef gruptan çıkmak. Daha sonra 2. gruptan da üst tura ilerledikten sonra, maç maç bakacağız. Ana hedefimiz kürsüde olmak.”

Bayan Voleybol Milli Takımı açısından beklenen gün geldi çattı. Filenin Sultanları, Japonya’da başlayacak Dünya Şampiyonası’nda B Grubu’nda yer alacak. Kanada, Çin, Bulgaristan, İtalya ve Küba ile karşılaşacak olan Ay-yıldızlıların en önemli kozlarından biri kuşkusuz Hande Baladın. 21 yaşındaki oyuncu turnuva öncesi VATAN’a şunları söyledi:

“Çok heyecanlıyız. Uzun, zorlu ve güzel anılar elde edebileceğimiz bir turnuva bizi bekliyor. Milletler Ligi’nde aldığımız gümüş madalyanın şansa olmadığını göstermek için yoğun şekilde çalıştık. Umarım istediğimiz gibi sonuçlanır.

‘BU 2. ŞANSIMIZ’

O gümüş madalya beklentiyi yükseltti. Neler yapabileceğimizi gördük. Ama tabii ki hala dünyanın en iyi takımı olduğumuzu söyleyemeyiz. Kendimizi bu noktaya getirebilmemiz için bu başarılar sürekli hale gelmeli. Bu elimizdeki 2. şans ve en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.miz lazım.

Dünya Şampiyonası’nda birkaç hedefimiz var. Zor turnuva olduğu için ilk hedefimiz gruptan çıkmak. Daha sonra 2. gruptan da çıktıktan sonra maç maç ilerleyeceğiz. Daha sonra da tabii ki madalya istiyoruz.”

‘Önce takım başarısı sonra bireysel ödül’

U23 Dünya Şampiyonası’nın MVP’si olan Hande Baladın şunları söyledi: “Özel ödül almak çok önemli. Ama daha öncesinde tabii ki takım olarak bir hedefimiz var. Zaten takım olarak başarılı sonuçlar aldığımızda da bireysel ödüller geliyor. Takım olarak hedefimize ulaştığımız zaman, bireysel ödül de gelir.”

“Çok enerjiğiz”

“Yeni ve genç bir takımız. Genç bir takım olduğumuz için, çok enerjiğiz. Bu bize çok büyük bir katkı sağlıyor. Oyun içersinde düşüş yaşadığımız zamanlarda motivasyonumuzu geri toparlayabiliyoruz. Herkes de bu konuda birbirine yardımcı oluyor. Bu en önemli özelliklerimizden biri.”

İlgili Haberler

Meryem Boz: ‘İyi bir uyum yakaladık’

admin

Özel | Wolosz: “En iyi oyunumuzu sahaya koymalıyız.”

admin

Boskovic & Hande: ‘En iyi voleybolu biz oynayacağız’

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası