Voleybol Plus

Halkbank’ın genç yıldızı hayallerini gerçekleştiriyor

Abdullah Çam, fabrika gibi çalışan Halkbank altyapısının en önemli prodüksiyonlarından biri olarak parlıyor. Voleybol Abdullah için bir tutku. Bursa’da başlayan voleybol kariyeri, Türk voleybolunun lokomotif kulüplerinden Halkbank’ta ilerleyerek devam ediyor.

Abdullah’ın voleybolla ilgili hayalleri çocuk yaşta başlamış. Voleybol tutkusu O’nu salonlardan çıkmaz hale getirmiş.

“Ulaşabildiğim bütün maçlara gider, voleyboldaki idollerimi izlerdim, her maçtan kendime dersler çıkarırdım” diyor.

Denk geldiğinde de o yıldızlarla fotoğraf çektirip arşivinde saklarmış Abdullah. Aynı fotoğraf karesine girdiği voleybol ustaları arasında Kemal Kayhan ve Ivan Miljkovic de var.

Abdullah Çam, fotoğraf çektirmek için yanlarında durduğu Kayhan ve Miljkovic’le şimdi Halkbank’ta takım arkadaşı oldu. Onlarla antrenman yapıyor, kimi zaman Ivan Miljkovic’e blok tutuyor, bazen de Kemal Kayhan’ın üzerinden atak yapıyor. Tıpkı Michal Kubiak, Osmany Juantorena, Tsvetan Sokolov, Kevin Le Roux, Dick Kooy, Emre Batur, Burutay Subaşı ve diğerlerinde olduğu gibi.

Yıldızlarla aynı forma altında olmanın bu genç yaşta kazandırdığı deneyim her sporcuya nasip olmaz bir zenginlik. Yeteneğinin yanındaki artıları, Abdullah’a her yaş grubunda milli takım kapılarını açmış. Katıldığı turnuvalarda bireysel ödüller kazanan, en iyiler sıralamasına giren Abdullah’ın hedefi A Milli Takım.

2 metre 2 santimetre boyundaki, 1997 doğumlu smaçörden takım arkadaşları ve antrenörleri sitayişle söz ediyor.

TANER ATİK
Halkbank Yardımcı Antrenörü

Abdullah, Türk voleybolunun en önemli yıldızlarından biri ve voleybolumuz Abdullah gibi oyunculara emanet. Takımmızda bu zamana kadar yeterli şansı bulamaması O’nunla ilgili değil, görev alan yabancı antrenörlerin seçimi. Bizim aramızdaki adıyla artık Apo’nun zamanıdır.

MEHMET ŞEKERYAPAN
Halkbank Erkek Altyapı Koordinatörü

Az ve öz söyleyeyim- O Türk voleybolunun geleceği.

AYTUĞ PEHLİVAN
Halkbank Altyapı Antrenörü

Abdullah Çam Halkbank altyapısından A Takım’a yükselmiş, kendi yaş kategorisinde Avrupa'nın en değerli oyuncusu. Antrenörü olarak bana ve kulübümüze gurur kaynağı. Apo voleybol dışında kendini iyi yetiştirmeye gayret eden bir kişilik. Altyapı yaşı yeni bitmesine karşın bir çok gence destek olmaktadır. Ayrıca, etrafına karşı da ağırbaşlı ve yardım sever. Apo sık görülen bir örnek değil. Umarım yolu açık olur! İyi olmayı hak eden bir sporcu.

IVAN MILJKOVIC
Takım arkadaşı

O iyi bir çocuk ve iyi bir sporcu. Önü açık. Fakat çalışmayı bırakmamalı gerekiyor.

KEMAL KAYHAN
Takım arkadaşı

Abdullah yetenekli bir sporcu ve çok düzgün bir çocuk. Voleybola tüm zamanını ayırıyor. Kendisine tavsiyem, okuluna da aynı önemi göstermesi. Daha komplike bir sporcu olur ve Halkbank’ın geleceğinde önemli bir değer olarak anılır.

İlgili Haberler

Sayılar bu kez SMA hastası Duru bebek için alınacak

admin

Kuzeyborulu oyunculara sürpriz hediye

admin

Türk Hava Yolları, Sigorta Shop’a konuk olacak

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası