Voleybol Plus

FIVB ve CEV Kongreleri’nde Türkiye’ye Büyük Övgü: CEV Başkanı Boricic TVF ile Gurur Duyuyoruz

Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) 43. Genel Kurulu, Hollanda’nın Arnhem kentinde üye ülke federasyon başkanları ve temsilcilerinin katılımıyla düzenlendi.

Kongrede ülkemizi, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert, TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi ve TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyonlar Direktörü Nilüfer Başak Shimonsky temsil etti.

Genel Kurulda konuşmacı olarak yer alan TVF Başkanı Üstündağ, yaptığı sunumunda başarı hikayelerini anlattı.

FIVB Başkanı Dr. Ary Graça ve CEV Başkanı Aleksandar Boricic’in de yakından takip ettiği sunumda TVF Başkanı Üstündağ, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun başarı yolculuğunda yönetim olarak oluşturdukları projeler, aldıkları kararlar ve uygulamalar hakkında bilgi verdi. TVF Başkanı Üstündağ, konuşmasının ardından 3 dakikalık video ile bu adımları delegelere izletti. Delegelerin yoğun alkışını alan TVF’nin sunumu, salonda büyük bir takdirle karşılandı.

Voleybol devi olarak görülen Türkiye’nin diğer küçük bütçeli ülkelere ilham verdiğini belirten CEV Başkanı Boricic, Türkiye Voleybol Federasyonu ile gurur duyduğunu, diğer ülke federasyonlarının da aynı yolu izlemeleri gerektiğini söyledi. Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan övgüyle bahseden Boricic, bu olağanüstü başarının mimarı olan TVF Başkanı Üstündağ’ı da canıgönülden kutladı.

CEV Başkanı Boricic, Türkiye ile voleybolun gelişimi adına aynı yolda yürüdükleri ve harika bir işbirliği içinde oldukları için çok memnun olduğunu söyledi. CEV Başkanı Boricic, ayrıca TVF Başkanı Üstündağ’ın önderliğinde Türkiye’de hem plaj hem de kar voleyboluna olan ilginin ulusal ve uluslararası faaliyetlerle her geçen gün artmaya devam ettiğini, bu süreçte birçok başarılı organizasyonlara imza atan Türkiye Voleybol Federasyonu’nun hem FIVB hem de CEV yetkilileri tarafından organizatör olarak aranan bir ülke haline geldiğini ifade etti. CEV Başkanı Boricic sunumunda Türkiye Voleybol Federasyonu’nun bütün faaliyetlerini ve sosyal medya hesaplarındaki verilerini de delegelere aktarırken, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun voleybola yaptığı yatırımlar, büyük övgüler alarak tarihe geçti.

CEV Genel Kurulu’nun ardından Balkan Voleybol Birliği’nin (BVA) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yönetiminde, 11 üye ülke federasyon temsilcisinin katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, BVA’nın faaliyetleri ve güncellenmesi gereken kurallar ele alınırken; BVA Başkanı Üstündağ, anlaşmaya vardıkları sponsorların da müjdesini verdi.

Bugün 222 üye ülkenin temsilcilerinin katılımıyla başlayan 38. FIVB Kongresi’nin açılış gününde ise ülkemizin ev sahipliğinde düzenlenen uluslararası organizasyonlardan görüntülere yer verilerek voleybolun gelişimine dikkat çekildi. 

38. FIVB Kongresi, 25 Eylül Pazar günü sona erecek.

İlgili Haberler

Kar Voleybolu Toroslar’ın zirvesinde yapılacak

admin

Malatya’da voleybol adına ilki yaşattılar

admin

Ahmet Tümer sağlık kontrolünden geçti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası