Voleybol Plus

FIVB, 3 hakemimizin klasmanlarını yükseltti

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Uluslararası Voleybol Hakemlerimiz Prof. Dr. Nurper Özbar, Ozan Çağı Sarıkaya ve Yavuz Akdemir’in klasmanlarını yükseltti.

Bilindiği gibi Uluslararası Voleybol Hakemliğinde CEV ve FIVB olarak iyi ayrı kategoride yer alan hakemlerimiz, CEV hakemi olarak başladıkları kariyerlerine FIVB hakemi olarak devam ediyorlar.

FIVB hakemi olarak dünya salonlarında görev yapan hakemlerimizden Nurper Özbar, Mart ayının 15’i itibariyle en üst seviye olan A klasmana yükseltildi. C klasmanında yer alan Ozan Çağı Sarıkaya B2 klasmanına getirilirken, CEV hakemi olarak kariyerini sürdüren Yavuz Akdemir ise C klasmanına yükselerek FIVB hakemi olarak kariyerine devam etme hakkı kazandı. .

Erdal Akıncı da 2021 yılından bu yana A klasman olarak en üst seviyede ülkemizi temsil etmekteydi. Bu terfilerin ardından FIVB klasmanında Uluslararası Voleybol Hakemlerimizin sayısı dörde yükselmiş oldu.

İlgili Haberler

MHGK toplantısının ikincisi Ankara’da yapıldı

admin

TVF’den ‘Geleceğin Yıldızları’ projesi

admin

Mehmet Akif Üstündağ: VNL Finalleri ev sahipliği için başvuru yaptık

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası