Voleybol Plus

Fenerbahçe kabustan uyandı

Vestel Venus Sultanlar Ligi playoff çeyrek final ilk maçında Fenerbahçe’ye 3-2 yenildi. Serinin ikinci maçı 31 Mart Cumartesi günü istanbul’da oynanacak.

Sete orgarize hücumlarla başlayan Halkbank ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Blok-defans ve manşette sorun yaşayan Halkbank oyun üstünlüğünü rakibine kaptırınca, Fenerbahçe öne geçti. Manşetini düzelten Halkbanklı bayanlar ikinci teknik molada da 16-14 öndeydi. Setin kalan bölümü dengede oynandı. 20’li sayılardan sonra takımlar ikişer basit hata yaptı, servis kaçırdı. Basit hatalar iki takım adına da devam etti. Uzayan seti 27-25 alan Halkbank 1-0 öne geçti.

İkinci sete Fenerbahçe etkili başladı, ilk teknik molayı 8-2 ileride girdi. Özellikle hücumda yüzdeli oynayan konuk ekip ikinci teknik molayı da 16-8 önde geçti. Organize olmakta zorlanan Halkbank, top öldüremeyince 15 sayıda kaldı, 25-15’lik skorla Fenerbahçe beraberliği yakaladı.

Üçüncü setin başında Halkbank bloklarla rakibini durdurdu ve hücumda yüzdeli oynadı. Defansta toparlanan Sarı-Lacivertliler 7-7’de skoru eşitledi, teknik molaya 8-7 önde girdi. Dengede giten oyunda ikinci teknik malada da Fenerbahçe 16-15 üstündü. Setin son bölümlerinde konuk ekibin basit hatalarını iyi değerlendiren Halkbank oyunu forse etti. Coşkulu oyunu ile seti 26-24 alarak 2-1 öne geçti.

Dördüncü sete de Halkbank sahada varlığını hissettirerek başladı, skor 8-3’e getirdi. Blok-defans- manşet üçleminde rakibine üstünlük kuran Halkbank, Fenerbahçe’ni oyundan düşürdü. Fenerbahçe’de Kim’in oyuna gidmesiyle dengeler değişti. Buna mukabil Halkbank, maçı bırakmadı, savaştı. 24-24’te set bir kez daha eşitlendi. Eda’nın servis turunda 27-25’i bulan Fenerbahçe skoru bir kez daha eşitledi: 2-2.

Tie-break setine iy ibaşlayan taraf Fenerbahçe oldu. Saha değişimine Sarı-Lacivertliler 8-2 önde girdi. Farkın açılması ile konsantrasyon kaybına da uğrayan rakibi karşısında Fenerbahçe seti 15-6, karşılaşmayı da 3-2 kazandı.

HALKBANk-FENERBAHÇE: 2-3
SETLER: 27-25, 15-25, 26-24, 25-27
SÜRE: 151 dakika (37, 30, 34, 36, 14)
HALKBANK: Seda Uslu, Ana Starcevic, Iuliia Grigoreva, Tutku Burcu Yüzgenç, Wilma Salas, Ceyda Durukan (Derya Çayırgan, Fulden Ural, Aslıhan Kılıç, Pelin Ilgın, Eylül Akarçeşme, Hande Naz Şimşek)
FENERBAHÇE: Eda Dündar Erdem, Nootsara Tomkom, Natalia Zilio Pereira, Polen Uslupehlivan, Grothue Balkestein (Merve Dalbeler, Melis Yılmaz, Ezgi Dilik, Meliha İsmailoğlu, Bahar Toksoy Guidetti, Yeong Kim, Ergül Avcı)
HAKEMLER: Burhan İlhan, Salim Bektaş

İlgili Haberler

Grand Prix 2. Grup’ta ilk finalist Güney Kore

admin

İpek Soroğlu sakatlandı

admin

VakıfBank kısa kesti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası