Voleybol Plus

“En büyük mutluluk sahada sanıyordum”

Sultanlar Ligi ekibi VakıfBank’ı ve Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nı çalıştıran Giovanni Guidetti, ” Babalık duygusuna kadar en büyük mutluluk sahada sanıyordum” dedi.

Ülkemizde 12 yıldır VakıfBank’ı, 3 yıldır da Kadın Milli Voleybol Takımı’nı çalıştıran Giovanni Guidetti, Babalar Günü öncesi duygularını anlattı.

Eski milli voleybolcu Bahar Toksoy ile evli olan ve 4 yaşında Alison adlı kızları bulunan Giovanni Guidetti, ilk baba olacağını öğrendiğinde tarifsiz bir duygu yaşadığını söyledi.

Guidetti, “Daha önce hiç tatmadığım bir mutluluk olduğunu hatırlıyorum. Galibiyetler, şampiyonluklar, kupalar, madalyalar… O ana kadar, en büyük mutluluğun sahada yaşanabileceğini sanıyordum. Haberi aldığım an hiç de öyle olmadığını anladım. Mutluluğun beraberinde çok büyük bir sorumluluk hissi getirdiğini ve hayatımın bir daha asla eskisi gibi olamayacağını düşünüp heyecanlandığımı hatırlıyorum. Başka biri olacaktım” ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın katılacağı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın pandemi nedeniyle ertelenmesini de değerlendiren Guidetti, “Adaletsiz bir durum yok, herkes için aynı koşullar geçerli sonuçta. Bu bekleme süreci herkes için farklı işleyecek. Bazı takımlar bunu avantaja dönüştürmeyi başarırken, diğerleri için dezavantaja dönüşecek. Her şeyden önce, umuyorum ki katılım sağlayan herkesin sağlığı ile ilgili en ufak bir endişesi olmayacak koşullar altında yarışma imkanımız olur. Türk Milli Takımı olarak biz de elimizden gelenin en iyisiyle orada mücadele etmeye hazır olacağız. Olimpiyat tarihinin en gösterişli, birleştirme ve iyileştirme gücü en büyük organizasyonunda yer alacağımızı düşünerek hazırlanacağız” açıklamasında bulundu.

Kaynak: DHA

İlgili Haberler

Kayseri Analig takımı ilk 4’e kaldı

admin

Seramiksan 4. bitirdi

admin

Eczacıbaşı VitrA’lı oyunculardan farkındalık hareketi

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası