Voleybol Plus

Celal Demirbilek’ten haber var

Spor basınının duayeni Celal Demirbilek, Uzun bir zamandır kendisinden haber alamıyor, kendisine ulaştığımız anlarda da voleybolun içinde olması için yaptığımız davetlerde kibarca reddediliyorduk…

Celal Demirbilek.
Hürriyet Gazetesi’nin unutulmaz muhabiri. Amatör sporların hemen hemen her dalında birbirinden ilginç haberleri ile dikkatlerin çekilmesindeki maharetli kalemi ile son dönemin acar gazetecisi. Küba’dan Bulgaristan’a kadar her spor dalında gündeme damga vuran haberlerin adamı. Uluslararası Güreş Federasyonu Birliği Basın Konseyi, Dünya ve Avrupa Boks Birlikleri basın komisyonlarında görev alarak uluslararası üç komisyona birden seçilen ilk Türk gazetecisi.

Hele hele 10 yaşından beri tanıdığı ve bir çok macerayı birlikte yaşadığı Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu ile olan ilşikisi, hatıraları Türkiyeye kaçış hikayesi müthiş…

Uzun bir zamandır kendisinden haber alamıyor, kendisine ulaştığımız anlarda da voleybolun içinde olması için yaptığımız davetlerde kibarca reddediliyorduk.

Mübarek Kurban Bayramı dolayısıyla bir kere daha kendisine ulaşmak istedik. Hürriyet Gazetesi’nden arkadaşı olan sevgili Süleyman Arat’ın da desteği ile kızı Ahsen Demirbilek’e ulaşabildik. Maalesef pek güzel haberler alamadık.

Celal ağabeyin geçtiğimiz Temmuz ayından beri İstanbul Beylikdüzü’ndeki Altınçağ Huzur Evi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde barındığını öğrendik.

Henüz 66 yaşında olmasına rağmen bir süre önce yakalanmış olduğu alzheimer hastalığının çok hızlı seyri sebebiyle sosyal çevre ile iletişiminde sorunlar yaşamaya başlamış. Böyle olunca da 24 saat bakımın yapılabileceği bir bakım evine gitmek kaçınılmaz olmuş.

Kızı Ahsen Hanım her an yanında olmaya çalışıyor. İmkanlar dahilinde yer bulabildikleri Altınçağ Huzur Evi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde tedavi ve bakım sürecine devam etmekteler. Ziyaret konusunda ise bazı kısıtlamalar olduğunu belirtmekte fayda var. Hastane yönetimi Celal ağabeyin o günkü sağlık durumuna göre ziyarete izin veriyor.

Yıllarını Türk Sporuna, futboldan boksa, halterden voleybola akla gelebilecek tüm amatör branşlara harcayan Celal ağabeyin, başta Türkiye Spor Yazarları Derneği olmak üzere, emek verdiği tüm branşlardaki kulüpler ile dostlarının desteğini görmeye ihtiyacı var.

Genel sağlık durumunun iyi olduğu ancak Alzheimer hasatlığı sebebiyle sosyal çevreye karşı duyarlılığını yitiren Celal Demirbilek ağabeyimiz hakkında bilgi almak ve ziyarette bulunmak için;

Ahsen Demirbilek: 0532 464 95 71

Altınçağ Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi
Adres: Adnan Kahveci, Fevzi Çakmak Cd. Şimal Konakları No:6, 34528 Beylikdüzü/İstanbul
Telefon: (0212) 651 11 56

Bayram; büyükleri ziyaret etmek, aramak sormak..
O halde gün, bugün.

Kendisi artık bizleri hatırlayamıyor ama biz hala O’nu biliyor ve tanıyoruz. Önemli olan da bu değil mi?

İlgili Haberler

Zeydan Karalar, Nevzat Karazincir’i ziyaret etti

admin

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

admin

Eczacıbaşı VitrA, Melis, Chiaka ve Sladjana’ya teşekkür etti

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası