Voleybol Plus

Burcu Hakyemez Dal: Küçük farklar belirleyecek

Türk sporunda fazla görmeye alışmadığımız ama her sene aynı başarı geldikçe bazı spor yazarları tarafından eskisi kadar ‘Önemsenmeyen’ Şampiyonlar Ligi Final-Four’unda bu senede 2 temsilcimiz mücadele edecek. Ne tesadüftür ki CEV kural değişikliğine gitmiş olsa da bu senede, bir kez daha Türk yarı finali izlemek durumunda kalacağız. Eczacıbaşı VitrA ve VakıfBank, ligde tahminlerin tersine yarı final etabında rakipleri F.Bahçe ve G.Saray’a elenmişti.

Final çıkamama psikolojisinden hangisi kurtulabilir ve dörtlü finallere kim konsantre olabilirse o kazanacak. Sezon içinde gerek lig gerekse Devler Ligi grup etabında Eczacıbaşı’nın kadrosu farklılık gösterse de kazanan Vakıfbank olmuştu. Vakıfbank’ta son maçlarda hissedilen stres, voleybolcuların oyunlarını olumsuz etkilemişti. Vakıfbanklılar strese rağmen gerçek oyunlarını oynarsa sakalığı geçen ve büyük ihtimalle forma giyecek olan Milena Rasic ile beraber iyi br performans sergileyebilirler.

Eczacıbaşı cephesinde ise Thaisa’nın sakatlığı sebebiyle oynayamayacak olması kadro derinliğini olumsuz etkileyebilecek ama bunun yanı sıra ideal 6’yı sezon başından beri bulmakta zorlanan ama son maçlarda Neslihan’ın iyi performansıyla iyi sinyaller veren bir voleybol izliyoruz. VakıfBank’ta en skorer özelliğini her maçta sahaya yansıtan Zhu Thing silahı karşısında, Eczacıbaşı Vitra’nın starlarından Kosheleva’nın sezon başından beri bekleneni verememesine rağmen bu turnuvada nasıl oynayacağı da en önemli faktörlerden biri olacak.

Final-Four’da 2 antrenör adına da doğru tercihler ve küçük farklar kazananı belirleyecek. Ve 2 takımımız adına da en önemli silah servis, en büyük tehlike de sezon başından beri sıkıntı yaşanan servis karşılama olacak.

İlgili Haberler

Arkas Brdjovic’in sözleşmesini feshetti

admin

Maliye’den İBB baskını

admin

VakıfBank’tan Melis Durul’a teşekkür

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası