VoleybolPlus okurları sordu, Adis cevapladı

VoleybolPlus ÖZEL Röportaj | Adis Lagumdzija, İtalya’da geçirdiği ilk sezonunun hemen başında isminden söz ettiriyor. Milli pasör çaprazımız, ilk beş hafta sonunda en skorer oyuncular listesinde; Leon, Abdel Aziz, Ishikawa gibi isimleri gerisinde bırakarak zirveye yerleşmiş durumda.

Biz de Adis hakkında merak edilenleri VoleybolPlus okurlarına sorduk, gelen soruları ise Adis cevapladı. İşte o röportaj:

Türkiye’ye geri dönmek planların arasında mı? Oynamak istediğin diğer ligler hangileri?

Türkiye’de 7 yıllık bir süreç geçirdim. Daha yeni yurtdışı transferi gerçekleştirdiğim için planlarımda yok. Gelecekte ise ne olur henüz bilmiyorum.

Polonya Ligi’nde seyircinin ilgisinin çok fazla olduğunu ve atmosferin çok iyi olduğunu çok kişiden duydum. Orada ve Rusya’da oynamak isterim.

Kariyerinde önemli bir değişiklik yaparak İtalya’ya transfer oldun, gelecek planların neler?

Şampiyonluk… İtalya’da bir şampiyonluk yaşamak istiyorum. Ayrıca A Erkek Milli Takımımımız’la büyük turnuvaların birinde podyumda olmayı hedefliyorum.

Türkiye Ligi’ni takip ediyor musun? Hangi takımı favori olarak görüyorsun?

Ligleri takip ediyorum. Hem Türkiye’de çok arkadaşım var hem de kardeşim (Mirza Lagumdzija / Arkas ) Efeler Ligi’nde oynuyor. Bu sebeple sürekli irtibat halindeyim. Bu sene Efeler Ligi’nde şampiyonluğa oynayan, dört beş takım var ama benim için Arkas’ın yeri hep ayrıdır, bu sebeple onları tutuyorum.

Rol model olarak gördüğün isim kim?

Beni hep Ivan Miljkovic tarzı oyuncularla kıyaslarlar. Onun çok fazla videosunu izlediğimi söyleyebilirim.

Bir rüya takım oluşturmanı istesek ilk yedin kimler olurdu?

Libero: Jenia Grebennikov
Smaçörler: Osmany Juantorena & Yoandry Leal
Pasör: Luciano De Cecco
Pasör Çaprazı: Maxim Mikhailov
Orta oyuncular: Robertlandy Simon ve Marko Podraščanin

İtalya’da uyum sürecin nasıl geçti?

Koronavirüs sebebiyle İtalya’ya geç geldim. 3 hafta antrenman sürecinden sonra maçlara çıkmaya başladım. Açıkçası alışmak için çok zaman yoktu, bu süreç hala devam ediyor diyebilirim.

Monza’da Filippo Lanza, Maxwell Holt gibi voleybol dünyasında yer edinmiş isimlerle birlikte forma giyiyorsun? Bu nasıl bir duygu?

Lanza da, Max da çok profesyonel ve tecrübeli oyuncular. Max takımdaki liderlerden biri. Lanza henüz geçen hafta geldi fakat oynamaya başladığında takıma çok katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Karantina seni nasıl etkiledi? Bu süreci nasıl geçirdin?

Hiçbirimiz bu duruma hazırlıklı değildik, bu sebeple tabii ki etkilendik. O sıralarda Kupa Voley müsabakalarına hazırlanıyorduk, bir anda her şey durdu. Olan imkanlarla ben ve kardeşim her gün antrenman yapmaya devam ettik.

Yeni sezon hazırlıklara katıldığım dönem ise ilk başlarda zordu çünkü nerdeyse 5 ay takım antrenman yapmamıştım, sonrasında yavaş yavaş her şeyin yerine oturduğunu söyleyebilirim.

Related posts

Hande Baladın’la Özel Röportaj: Ülkemize kupayı getireceğiz

Yasin Gökgöz: Agresif ve kaliteli oynamaya çalışacağız

Efeler’in müthiş ikilisi Adis Lagumdzija ve Bedirhan Bülbül

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Devamını Oku...