Voleybol Plus

Akif Üstündağ: Acımız hala taze

FETÖ’nün hain darbe girişiminin üzerinden 1 yıl geçti.

Türkiye, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, tüm dünyaya milli birlik ve beraberlik mesajları vermek, şehitlerini bir kez daha anmak için hazırlanırken, spor federasyonlarının başkanları da, darbe girişiminin yıl dönümüne istinaden mesajlarını paylaştı.

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, hain darbe girişiminin üzerinden 1 yıl geçtiğini dile getirerek, “Kaybettiklerimizin acısını hala içimizde taşırken, Türkiye’nin o gece verdiği birlik, beraberlik ve dayanışma sınavı, gelecek nesillere taşınacak en güzel hediye. Tüm Türk halkının 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlar, bu vesileyle şehitlerimizin ailelerine bir kez daha başsağlığı dilerim” ifadelerini kullandı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, “Halkımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile vatanına, devletine, bayrağına, demokrasiye, milli birlik ve beraberliğine sahip çıktığını gösterdiği 15 Temmuz hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacaktır. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi büyük bir sınav verdiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına tereddütsüz cevap veren ve ülkesini, milletini, bayrağını korumak için sokaklara çıkmaktan çekinmeyen Türk halkı sayesinde o karanlık geceden zaferle çıktık. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyor, bu özel günün Türk halkına kutlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de şunları kaydetti:

“Bugün geldiğimiz noktada o günleri hatırlamak dahi bizleri derinden üzüyor. 15 Temmuz şehitlerinin nezdinde, omuzlarımızda ciddi sorumluluklar yükleniyor. Kuyruğunda Türk bayrağı olan bir jet başkenti bombalıyor, ay-yıldızlı üniforma giymiş sözde asker, özde vatan hainleri silahlarıyla halka ateş ediyor, tanklar milletin iradesinin üzerinden geçmeye çalışıyordu. Bugün geldiğimiz noktada o günleri hatırlamak dahi bizleri derinden üzüyor. 15 Temmuz gecesi halk, inanılmaz bir kahramanlık gösterdi. Allah’a şükür o hain gecede başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere necip milletimizin gösterdiği duruş, ülkemizi uçurumun kenarından almakla kalmadı, 15 Temmuz şehitlerimiz nezdinde omuzlarımıza ciddi sorumluluklar da yükledi. Bu sorumluluk gereği her alanda olduğu gibi ülkemizin sportif geleceği için de daha müreffeh bir Türkiye adına elimizden gelenin en iyisi yapacağımıza söz veriyoruz.”

YALÇIN: 15 TEMMUZ, İSTİKLAL HARBİNDEN BU YANA MİLLETİN GÖRDÜĞÜ EN VAHİM TABLODUR

“15 Temmuz, istiklal harbinden bu yana bu milletin gördüğü en vahim tablodur” diyen Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın ise şunları aktardı:

“Hainlerin başlatmış olduğu bu ihanet kalkışması, Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti, devletimizin asli kadrolarının feraseti ve bu necip milletin canı pahasına gösterdikleri gayretleriyle mutlak bir zaferle neticelenmiştir. Tamamıyla gayri milli unsurlarca başlatılan bu hain işgal, adeta bu milletin yeniden diriliş meşalesini ateşlemiştir. Bu diriliş gününün yıl dönümünde, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum, devletimizin daim illetimizin kaim olması temennisiyle, sizleri en emin olan Allah’a emanet ediyorum.”

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Murat Atalı da, 100 yıl önce Çanakkale destanını yazan Türk milletinin, 100 yıl aranın ardından 15 Temmuz destanını yazdığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajıyla sokaklara dökülen vatansever Türk milleti, tanklara, toplara, savaş uçaklarına ve tüfeklere sadece kalbindeki imanla direnerek ülkemizi sosyal, ekonomik, siyasi hatta sportif anlamda çok büyük bir karanlığın eşiğinden kurtarmıştır. 15 Temmuz, hain emelleriyle ülkemizin aydınlık geleceğine kasteden tüm güçlere milli birlik ve demokrasi adına verilmiş en güzel mesajdır. Bu vesileyle, bayrağımıza rengini veren mübarek kanlarıyla esasen tevhidi kurtaran tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuz’da ülkemiz ve demokrasimiz adına destan yazan tüm kahramanlarımızı minnet ve saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızla birlikte sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da “Ülke olarak büyük bir sınav verdiğimiz o hain gecenin üzerinden 1 yıl geçti. Acımız hala taze. Ne o gün yaşadıklarımızı ne de şehitlerimizi unutmayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile millet olarak kenetlendiğimiz o gece Türk halkı yeni bir destan yazdı. O geceden çıkarılacak çok ders var. Böyle bir olayın bir daha asla tekrarlanmaması dileğiyle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum” mesajını paylaştı.

Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Bülent Bora, federasyonun internet sitesinden duyurduğu mesajında, “15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin yüce iradesine ve ülkemiz demokrasisine karşı yapılmış darbe girişimini lanetliyoruz. Tanklara, bombalara ve ateşlere karşı tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet anlayışında, sadece canı ve yüreğiyle yurduna sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza, şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimize ve gazilerimize saygılarımızı ve minnetlerimizi arz ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

DAĞCILARDAN ORTAK BİLDİRİ

Türkiye Dağcılık Federasyonunun, internet sitesinden, tüm dağcılar adına yayımladığı ortak bildiri ise şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz gecesi büyük bir ihanete uğramış ve ülkemiz vatan hainleri tarafından işgal edilmeye çalışılmıştır. Ülkemizi parçalayarak, demokratik yolla iktidara gelenlerin hakkını gasp edip, darbe yoluyla Cumhuriyet’in demokratik kazanımlarını yok etmeye çalışan bu vatan hainlerine, aziz Türk milleti gereken yanıtı vermiş ve 249 şehit verme pahasına bu işgal girişimini engellemiştir. Türkiye Dağcılık Federasyonu olarak bu ihanet gecesini yüce Türk milletine yaşatanları lanetliyoruz. Türk dağcıları vatanımız, bayrağımız, hürriyetimiz, demokrasimiz ve devletimiz için her türlü fedakarlığı göstermeye hazırdır. Türk dağcıları olarak tırmandığımız bu zirvelerden Cumhuriyet’e ve demokrasiye bağlılığımızı tekrarlıyor, 15 Temmuz şehitlerini saygı ile anıyoruz.”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da “Türk devleti ve Türk milletinin köklü düşmanlarının devlette teşkilatlanmış maşaları eliyle icra ettiği 15 Temmuz darbe kalkışmasının üzerinden bir yıl geçti. Bu süre zarfında gördük ki insanlıktan nasibini almamış FETÖ üyeleri, kendi menfaatleri uğruna gözlerini kırpmadan vatanına milletine ihanet etmekten geri durmadılar. Asıl bizi üzen durum ise binlerce yıldır kazandığı zaferlerle nam salmış, mübarek dinimiz İslam’ı dünyanın her köşesine yayma misyonunu şiar edinmiş, zalime cehennem mazluma cennet olan Mehmetçiğimiz, içimize sızan bu hainler yüzünden şanına kötü leke sürülmeye çalışılmış ancak Allah’ın izni ile kötü amaçlarına ulaşamamışlardır” şeklinde görüşlerini aktardı.

“15 Temmuz’da şunu gördük ki; bu millet birlik ve beraberlik içerisinde olduğu sürece asla ve asla yıkılmayacaktır” diyen Aydın, “Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti’nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz. Bu vatan uğruna canlarını veren şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. İnşallah bu millet bir daha böylesi hain darbe girişimiyle karşılaşmaz. Rabbim her zaman milletimizi ve vatanımızı tüm düşmanlarına karşı korusun” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Dünya Şampiyonu olan Okyanus Kolejleri, yurda döndü

admin

İrem Çor’un acı günü

admin

Manşet Dergisi’nin 165. sayısı çıktı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası