Voleybol Plus

A Bayan Milli Takım Montreux’ye Gidiyor

A Bayan Milli Voleybol Takımı, 31 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında katılacağı Montreux Volley Masters 2016 turnuvası için yarın (29 Mayıs) İsviçre’nin Montreux kentine hareket edecek.

İki grupta oynanacak turnuvaya ev sahibi İsviçre ile birlikte Sırbistan, Hollanda, Çin, Brezilya, Tayland, Türkiye ve Belçika katılıyor. Millilerimiz turnuvada Belçika, Brezilya ve Çin ile birlikte A Grubu’nda yer alıyor. Montreux Masters turnuvasında A Bayan Milli Voleybol Takımı kadrosunda 16 oyuncu yer alıyor.

A Bayan Milli Voleybol Takımı Baş Antrenörü Ferhat Akbaş tarafından açıklanan 16 kişilik kadroda şu isimler bulunuyor;

Liberolar: Hatice Gizem Örge, Seniye Merve Dalbeler
Smaçörler: Fatma Yıldırım, Gözde Yılmaz, Güldeniz Önal, Hande Baladın, Melis Durul, Polen Uslupehlivan
Orta Oyuncular: Aslı Kalaç, Ceylan Arısan, Eda Erdem Dündar, Kübra Akman, Özge Nur Yurtdagülen,
Pasörler: Ezgi Dilik, Naz Aydemir Akyol, Nursevil Aydınlar

Montreux Volley Masters sonrasında A Bayan Milli Voleybol Takımı, 10 Haziran’dan itibaren FIVB World Grand Prix serisine katılacak. 28 ülkenin katıldığı FIVB World Grand Prix’de ilk etap 10-11-12 Haziran tarihlerinde Rusya’nın Kaliningrad şehrinde başlayacak. CEV konfederasyonunda yer alan Türkiye’nin bulunduğu C1 grubunda Belçika, Rusya, Hollanda yer alacak. İkinci etap ise, 17-18-19 Haziran’da Amerika Birleşik Devletleri’nde Long Beach’de düzenlenecek. Long Beach’teki grupta Türkiye Almanya, Japonya ve A.B.D. ile aynı grupta yer alıyor. Grand Prix’nin üçüncü etap heyecanı ise 24-25-26 Haziran’da Ankara’ya taşınacak. Ankara Başkent Voleybol Salonu’ndan oynanacak etapta Türkiye; Brezilya, Belçika ve İtalya ile aynı grupta karşı karşıya gelecek. FIVB World Grand Prix Finali ise 6-10 Temmuz tarihleri arasında Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenecek.

Montreux Volley Masters ve sonrasında gerçekleşecek olan FIVB World Grand Prix hakkında düşüncelerini paylaşan Bayan Milli Takımlar Başantrenörü Ferhat Akbaş, “Bu yaz sezonu amacımız 4 yıllık uzun bir proje kapsamında; gençleştirdiğimiz kadromuzla, dinamik, son sayıya kadar mücadele eden, milli formayı gururla taşıyan bir takım oluşturmak ve sabırla geleceği inşaa etmek olacaktır. Bu süreç içerisinde Montreux Volley Masters ve FIVB World Grand Prix maçları oynayacağız. Takım içerisinde tuttuğumuz tecrübeli ve yıllarca milli takım formasını çok iyi bir şekilde taşımış sporcularımızın; genç ve gelecek vaat eden oyuncularımıza rehberlik edeceği, genç sporcularımızın da milli formayı uzun yıllar giymek için çalışıp mücadele edeceği bir sezon olacağı görüşündeyim. Bu kapsamda kamuoyunun genç sporcularımıza destek olması; onlara önemli bir itici güç olacaktır” şeklinde ifadelerde bulundu.

A Bayan Milli Takımımızın Montreux Volley Masters ve Grand Prix Müsabakaları Takvimi Şöyle;

A Bayanlar Montreux Volley Masters İsviçre, Montreux 31 Mayıs – 5 Haziran
A Bayanlar Grand Prix 1. Etap Rusya, Kaliningrad 10-12 Haziran
A Bayanlar Grand Prix 2. Etap A.B.D. Long Beach 17-19 Haziran
A Bayanlar Grand Prix 3. Etap Türkiye, Ankara 24-26 Haziran
A Bayanlar Grand Prix Finali Tayland, Bangkok 6-10 Temmuz

İlgili Haberler

Türkiye – Hırvasitan maçı TRT SPOR’da

admin

Onur Çarıkçı: Son topa kadar mücadelemiz sürecek

admin

U18 Kız Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası’nı 7. sırada tamamladı

admin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku...

Gizlilik & Çerez Politikası