Ana Sayfa / Efeler Ligi / Halkbank liderliği bırakmadı
halkbank

Halkbank liderliği bırakmadı

Voleybol Efeler Ligi’nin 8.haftasında İstanbul’da oynanan karşılaşmada Halkbank, İstanbul Büyükşehir Belediye’yi 3-1 yendi. Mavi-Beyazlılar bu skorla liderliğini devam ettirdi.

Maçın ilk setinde kalite yoktu. Setin skorunu hatalar belirledi. Özellikle üç sayı önde iken yaptığı basit hatalar Halkbank’a seti 26-24’le kaybettirdi: 1-0

İkinci setin ilk bölümünde Halkbank etkili servisler kullandı. Farkı da dört sayıya kadar çıkardı. Setin kalan kısmanda kaliteyi biraz yükselten Halkbank 25-22’lik set skoruyla beraberliği yakaladı: 1-1.

Üçüncü sette Halkbank’ta pasör Baranowicz’den başlayan hatalar takıma sirayet etti. Teknik molaya ev sahibi 12-9 önde girdi. Burutay’ın servisinde toparlanan Halkbank, bloklarını da düzeltip 17-15 öne geçinde Belediye molası geldi. Maçın İBB adına kopma anlarında Luburic’in attığı 3 servis konuk takıma oyunda ve skorda üstünlüğü getirdi. Sonuç olarak Burutay, Luburic ve Sket’in servisleri seti 25-20 ile Halkbank’a getirdi: 1-2.

Dördüncü sette Halkbank kimi zaman servis, kimi zaman blok, kimi zaman atakta iyiydi. Manşet de gelince, Hakkı’nın smacı 25-23’le seti, 3-1’le de maçı Halkbank’a getirdi.

İSTANBUL BBSK-HALKBANK: 1-3
SETLER: 26-24, 25-22, 20-25. 23-25
SÜRE: 122 dakika (36, 30, 28, 29)
İSTANBUL BBSK: Burak Güngör, Özkan Hayırlı, Ketin Toy, Gökhan Gökgöz, İbrahim Emet, Murat Yenipazar (Nuri Şahin, Caner Pekşen, Erdem Sonat)
HALKBANK: Burutay Subaşı, Faik Samed Güneş, Drazen Luburic, Alen Sket, Hakkı Capkınoğlu, Michele Baranowicz (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Abdullah Çam, Guillaume Quesque)
HAKEMLER: Yavuz Akdemir, Metin Korkut

paykasa

Hakkında Murat Yücekök

Dikkatinizi Çekebilir

panorama

Haftanın Panoraması

Efeler Ligi’nde 9. hafta sona ererken Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde ise 8. hafta geride kaldı. …