Ana Sayfa / Avrupa ve Dünya Ligleri / Foppapedretti Bergamo Kapanabilir!
27784457349_f8324d617b_k

Foppapedretti Bergamo Kapanabilir!

Yakın voleybol tarihinin en başarılı kulüplerinden biri olan Foppapedretti Bergamo, kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Kulüp başkanı Luciano Bonetti’nin Bergamo TV’ye yaptığı açıklamalara göre, kulübün kaderi önümüzdeki 15 günde belli olacak.

Luciano Bonetti, “Foppapedretti Bergamo’ya sponsor olmak isteyenlerin önünde sadece 10-15 gün var. Eğer bu sürede sponsor bulunamazsa kulübün tasfiye işlemlerini başlatmak zorunda kalacağım.Şu an sponsorluk için bir aday yok. Takımın ilk etapta 600-700 bin euro’ya ihtiyacı var. Sponsorun öncelikle bunu karşılaması gerekiyor. Sonraki süreçte daha fazla yatırım yapmak kendilerine kalmış bir karar” diye konuştu.

Foppapedretti, 2017-2018 sezonu bitimiyle birlikte Volley Bergamo’ya olan desteğini bitirme kararı almıştı. 1991 yılında Volley Bergamo adıyla kurulan kulüp, son 25 yıldır Foppapedretti şirketinin desteğini alıyordu. Bu 25 yıllık sürede; 7 Şampiyonlar Ligi Kupası, 8 İtalya Ligi Şampiyonluğu, 6 İtalya Kupası, 1 Cev Kupası, 6 İtalya Süper Kupası ve 2 İtalya Serie B Ligi Şampiyonluğu elde etmişti.

paykasa

Hakkında Murat Mert Yücekök

Dikkatinizi Çekebilir

çanakkale bld.-halkbank

Çanakkale Bld. galibiyetle tanıştı

Vestel Venüs Sultanlar Liginde, Çanakkale’de oynanan müsabakada Çanakkale Belediyespor, Halkbank’ı 3-0 mağlup etti. ÇANAKKALE BLD.-HALKBANK: …